Szumisie - Maskotka Szumiś śpiący

Producent:

Szumisiowa maskotka jest przyjacielem nie tylko nowo narodzonego maluszka, ale też niemowlaka, który z ciekawością poznaje świat.

Produkt obecnie niedostępny.

129,00 zł brutto

  •  Materiał minky, z którego uszyte są misie stymuluje sensorycznie.
  • Niemowlak chętnie bawi się szumisiowymi łapkami i uszkami. A kiedy maluszek zasypia może przytulić się do miękkiego szumiącego misia.
  • Kieszonka z mechanizmem szumiącym znajduje się w główce misia, zapinana jest na bezpieczny suwak.
  • Urządzenie dźwiękowe obsługuje się bez potrzeby wyjmowania go z kieszonki.
  • Maskotka uszyta jest z atestowanych materiałów bezpiecznych od pierwszego dnia życia.
  • Po wyjęciu mechanizmu można ją prać w pralce.

Szumisie to oryginalne i jedyne w swoim rodzaju szumiące misie charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania. Każdy Szumiś odtwarza 5 różnych szumów. Dwa przypominają dźwięk suszarki, pozostałe to szum wód płodowych i bijącego serca, fal morskich oraz deszczu. Po 60 minutach dźwięk przycisza się delikatnie i sam się wyłącza.

Oryginalne Szumisie szumią już do snu tysiącom Maluszków. Zdobyły pozytywne opinie Rodziców, a także lekarzy, położnych i psychologów.

Czym są szumisie?

Szumisie to niezwykłe szumiące misie, które powstały, aby zapewnić spokojny sen naszym Maluszkom. Biały szum, który emituje każdy szumiący miś przypomina noworodkom dźwięk z brzuszka Mamy. Szum pomaga w pełni się wyciszyć i błogo zasnąć. Szumisie to oryginalne i jedyne w swoim rodzaju szumiące misie charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania.

Szumiś made in Poland

Oryginalne Szumisie w całości produkowane są w Polsce. Wszystkie posiadają niezbędne atesty i są bezpieczne od pierwszego dnia życia dziecka. Szumiące misie Szumisie można bez problemu prać w pralce.

Gwarancja jakości

Każdy Szumiś zapakowany jest starannie, żeby bezpiecznie i na czas dotrzeć do nowego właściciela. A razem z paczką każdy Maluszek dostaje także specjalny list od Szumisia. Nasze przesyłki błyskawicznie dochodzą do naszych Klientów aby jak najszybciej zapewnić spokojny sen naszych niemowląt.

Dlaczego powstały szumisie?

Szumiące misie zrodziły się z potrzeby Mamy i powstały specjalnie po to, żeby pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi. Noworodka, który dopiero przyszedł na świat otacza mnóstwo nieznanych mu dotąd dźwięków. W brzuchu Mamy czuł się bezpiecznie, a po urodzeniu musi poradzić sobie z wieloma nowymi bodźcami. Stąd płacz, niepokój a często także kłopoty z zasypianiem.

Wielu rodziców szukając sposobu na pomoc swojemu Maleństwu trafia na... suszarkę. Biały szum, który emituje sprawia, że dzieci wyciszają się i łatwiej zasypiają. Dlaczego? Bo to dźwięk podobny do tego, który słyszały jeszcze w brzuchu Mamy. Kojarzy im się z ciepłem i bezpieczeństwem. Dlatego noworodki tak chętnie przy nim zasypiają.

Szum suszarki dla niemowlaka to jedna z bardzo popularnych metod polecanych sobie przez Mamy. I właśnie z potrzeby Mamy zrodził się pomysł na Szumisie. Szumiące misie dla niemowląt z powodzeniem zastąpią szum suszarki, czy odkurzacza a do tego są bezpieczne dla dziecka i bardzo praktyczne. Powstały po to, żeby zapewnić spokojny sen niemowlaka.

Szumisie poznaj

W 1990 roku w Instytucie Położnictwa jednego z londyńskich szpitali przeprowadzono eksperyment, który miał wykazać działanie tzw. białego szumu na sen dzieci. Noworodki podzielono na 2 grupy, przy czym w pierwszej maluchy spały w ciszy, zaś w drugiej – przy dźwiękach białego szumu. Zauważono, że w drugiej grupie już w pierwszych minutach badania puls maluchów znacząco się obniżył, a w ciągu pięciu minut usnęło aż 80% noworodków. W tym samym czasie w pierwszej grupie przebywającej w ciszy w drzemkę zapadła zaledwie ¼ bobasów.

Wynik eksperymentu jest oczywisty: biały szum (jaki m.in. emitują szumisie) uspokaja i wycisza niemowlęta, ułatwia zasypianie. Jak to się dzieje? Eksperci wskazują, że jednostajne dźwięki docierające do nowo narodzonego człowieka przypominają te odgłosy, które jeszcze niedawno słyszał w łonie matki. Stąd też są wyjątkowo kojące, relaksują i wyciszają. Kojarzą się z bezpieczeństwem i spokojem, jakiego dziecko zaznawało przez 9 miesięcy ciąży.

Chociaż rezultaty naukowego eksperymentu przeprowadzonego niemal 3 dekady temu nie są powszechnie znane, rodzice noworodków dobrze widzą, na czym polega działanie białego szumu (emitowanego m.in. przez szumisie). Niejednej zdesperowanej matce i strapionemu ojcu zdarzało się w środku nocy usypiać pociechę przy dźwięku włączonej suszarki albo wody płynącej z odkręconego prysznica.
Noworodki często miewają problemy ze snem, a ten, jak wiadomo, jest niezbędny dla prawidłowej regeneracji, odpoczynku, ale też rozwoju dziecka i jego mózgu. Oczywiście przyczyną kłopotów mogą być kolki, ale badacze często wskazują na tzw. czwarty trymestr, czyli okres przejściowy, w którym dziecko musi zaaklimatyzować się w nowym środowisku. Przejście z życia płodowego do świata zewnętrznego bywa szokiem, czasem wyjątkowo trudnym. Tam było ciasno, ciepło i spokojnie. Do snu kołysało poruszające się ciało matki, a łagodny szum płynącej krwi i wód płodowych oraz bicie serca uspokajały. Nie dochodziło tyle dźwięków i bodźców.
Właśnie dlatego pierwsze miesiące życia są wyjątkowo ciężkie, zarówno dla malucha, jak i dla przyzwyczajających się do nowej roli rodziców. Ci ostatni chwytają się różnych sposobów na uspokojenie i wyciszenie noworodka. Jednym z nich jest zapewnienie warunków przypominających te panujące w brzuchu matki. Stąd też powrót tradycyjnych metod, takich jak ciasne otulanie, czy noszenie w chuście, stąd wreszcie nowy pomysł na szumisie, czyli bezpieczne maskotki imitujące dźwięki podobne do odbieranych przez płód w ciele kobiety.

Pierwszy pluszak tego typu powstał w Polsce według pomysłu matki, która sama borykała się z usypianiem swojego dziecka. Długie, bezsenne noce spędzane z maluchem na rękach i szumiącą suszarką w pobliżu skłoniły ją do zaprojektowania skutecznego gadżetu. Patent był prosty: mała,  przyjazna przytulanka, uszyta z miękkiego, testowanego materiału z ukrytym wewnątrz urządzeniem, które działa na baterie i emituje odgłos szumiącej suszarki. Czy może być coś równie wygodnego i skutecznego? Chyba nie, skoro szumisie pokochały tysiące rodziców w kraju i za granicą.


Wysokość14 cm
Szerokość23 cm

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz recenzję

Szumisie - Maskotka Szumiś śpiący

Szumisie - Maskotka Szumiś śpiący

Szumisiowa maskotka jest przyjacielem nie tylko nowo narodzonego maluszka, ale też niemowlaka, który z ciekawością poznaje świat.

Produkty Powiązane

Dmuchana muzyczna zabawka rozwijająca umiejętności motoryczne, sprawność ruchową, stymulująca słuch i rozwijająca zdolności muzyczne.

43,00 zł
Szybki podgląd

Uczy i bawi , gra ładne melodie, z zabawnymi efektami dźwiękowymi.

65,00 zł
Szybki podgląd

Pszczółka Ela to prosta zabawka dla najmłodszych dzieci w wieku niemowlęcym.

29,00 zł
Szybki podgląd

Żabka Śmieszka to zabawka rekomendowana od trzeciego miesiąca życia. Jej łapki to specjalnie gryzaczki z funkcją grzechotki.

29,00 zł
Szybki podgląd

Piłeczka Kuleczka Smily Play to wspaniała zabawka muzyczna skierowana do najmłodszych dzieci. Jest w kształcie kuli dzięki czemu zabawa nią jest w pełni bezpieczna - nie posiada ostrych krawędzi!

55,00 zł
Szybki podgląd

Zabawka o żywych, radosnych kolorach najbardziej spodoba się najmłodszym dzieciom. Bibi zaciekawi Twoje dziecko wieloma wesołymi funkcjami. Mówi po polsku.

39,00 zł
Szybki podgląd

Zabawka o żywych, radosnych kolorach najbardziej spodoba się najmłodszym dzieciom. Bibi zaciekawi Twoje dziecko wieloma wesołymi funkcjami. Mówi po polsku.

39,00 zł
Szybki podgląd

Auto Wesołek Smily Play może z Twoim dzieckiem zwiedzić cały świat! Nasze kolorowe zabawki edukacyjne dla dzieci doskonale sprawdzają się w roli sortera – znajdujące się po bokach otwory na klocki zachęcają maluszka do wypełniania zadania, przyczyniając się jednocześnie do jego wszechstronnego rozwoju.

73,00 zł
Szybki podgląd

Sprytny Zegarek zachęci dziecko do ćwiczeń fizycznych. Zadba w ten sposób o rozwój dużej motoryki oraz zdrowie malucha.

33,00 zł
Szybki podgląd

Chodzik muzyczny to wielofunkcyjne centrum aktywności. Interaktywne zabawki dla dzieci z tej serii mówią po polsku, dzięki czemu budzą zainteresowanie maluchów i zachęcają je do interakcji!

129,00 zł
Szybki podgląd

Edukacyjny stolik dwujęzyczny Hobby marki Chicco zabierze twoją pociechę w świat nauki i wspaniałej zabawy.

149,00 zł
Szybki podgląd

Piesek jest pluszową zabawką wykonaną z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału. Dodatkowo posiada szeleszczące uszka, wydaje śmieszne dźwięki, gra melodyjki.

50,00 zł
Szybki podgląd

Wystarczy włączyć żółty guziczek by zacząć zabawę. Do wyboru mamy 9 kart o urozmaiconej tematyce. Gdy karta jest już na swoim miejscu, telewizorek zacznie zadawać pytania pytania.

80,00 zł
Szybki podgląd

Dino Wojtek jest zielonym, przesympatycznym dinozaurem.

79,00 zł
Szybki podgląd

Dino Gaduś nagrywa dźwięk, odtwarza go, a gdy chcemy może nawet go zmienić.

44,00 zł
Szybki podgląd

Nowy stolik muzyczny, posiada 8 zabaw manualnych!

169,00 zł
Szybki podgląd

Sowa Ollie Szumiąca Przytulanka z czujnikiem płaczu i lampką nocną brytyjskiej marki GRO Company to idealny towarzysz snu Twojego maluszka.

179,00 zł
Szybki podgląd

Zawieszka została zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Innowacyjna, wielofunkcyjna zawieszka Benbat swoim wyglądem zachęci Malucha do zabawy.

37,90 zł
Szybki podgląd

Puzzle piankowe Babyono są doskonałym produktem o kilku zastosowaniach.

155,00 zł
Szybki podgląd

Puzzle piankowe Babyono są doskonałym produktem o kilku zastosowaniach.

155,00 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla Twojego dziecka. Kolorowe zabawki zainteresują jego uwagę, a dźwięk pozytywki pozwoli dziecku wyciszyć się.

84,00 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla Twojego dziecka. Kolorowe zabawki zainteresują jego uwagę, a dźwięk pozytywki pozwoli dziecku wyciszyć się.

84,00 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla Twojego dziecka. Kolorowe zabawki zainteresują jego uwagę, a dźwięk pozytywki pozwoli dziecku wyciszyć się.

69,99 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla Twojego dziecka.

109,00 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla Twojego dziecka.

109,00 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla małego dziecka, ułatwiający zasypianie.

88,00 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla małego dziecka, ułatwiający zasypianie.

88,00 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna z elektroniczną pozytywką ułatwiającą zasypianie i stojąca na straży snu jest elementem kolekcji BLINK &SMILE stworzonej zarówno z myślą o Dzieciach, jak i ich Rodzicach.

159,99 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla małego dziecka, ułatwiający zasypianie.

99,90 zł
Szybki podgląd

Karuzelka uniwersalna to idealny produkt dla małego dziecka, ułatwiający zasypianie. 

62,99 zł
Szybki podgląd

Top